Home Forum 3D News://3D                          Nowości Książki Imprezy Konkursy Galerie Praca Gdzie kupić Korzystamy z cookies, więcej informacji »
                                                                                                                                       
Nowości
Konkursy
Imprezy
3D Ring
Galerie
Książki
Publikacje
Forum 3D
News://3D
Programy
Modele
Linki
www.cad.pl
Praca
Gdzie kupić
Reklama
Redakcja

 

[dodaj news]

 

Szukaj:


 

Nowy interesujący filament PLA

Dotarły do nas ciekawe wieści na temat nowej polskiej firmy oferującej nie mniej interesujący materiał do druku 3D. Przedsiębiorstwo nazywa się Fiberlogy, a oferowany przez nie filament to HD PLA. Co jest w nim tak ciekawego...?

Otóż to, że wg zapewnień producenta, łączy on cechy materiału PLA i ABS. Jak to możliwe? Bezpośrednio po wydruku filament zachowujący się do tej pory jak klasyczny materiał PLA można poddać trwającemu od 10 do 15 minut wygrzewaniu w temperaturze 80 st. C, dzięki czemu uzyskuje on właściwości charakterystyczne dla filamentu ABS. Zwiększa zatem swoją wytrzymałość mechaniczną, a także odporność termiczną (ma wytrzymywać temperatury rzędu 140 st. C), łatwiej więc poddawać go dalszej obróbce.

Zapowiada się naprawdę ciekawie, zwłaszcza, że filament dostępny jest w bardzo wielu, bo aż 17 różnych wersjach kolorystycznych: białej, szarej, grafitowej, czarnej, beżowej, czerwonej, niebieskiej, navy, żółtej, burgundowej, brązowej, purpurowej, różowej, zielonej, jasnozielonej oraz pomarańczowej. Za ważącą 850 gramów szpulę materiału trzeba zapłacić 159 zł, ale do końca bieżącego miesiąca można to zamówić w promocyjnej cenie wynoszącej 125 zł.

Więcej danych na temat filamentu można znaleźć na stronach Fiberlogy.

2016-05-16

ŁS http://bit.ly/fiberlogy


  
© Design by eBiu.pl                                                                                                                                         © Serwis internetowy helion.pl
editio Program partnerski sprzedaż Program partnerski encyklopedia informatyki Maja Kierzkowska Andrzej Pikoń Andrzej Kierzkowski Andrzej Kierzkowski Bartosz Danowski Game Development sklep internetowy, sklepy intrenetowe