Home Forum 3D News://3D                          Nowości Książki Imprezy Konkursy Galerie Praca Gdzie kupić Korzystamy z cookies, więcej informacji »
                                                                                                                                       
Nowości
Konkursy
Imprezy
3D Ring
Galerie
Książki
Publikacje
Forum 3D
News://3D
Programy
Modele
Linki
www.cad.pl
Praca
Gdzie kupić
Reklama
Redakcja

 

[dodaj news]

 

Szukaj:


 

Nowe materiały Formfutury

Holenderski producent filamentów i materiałów eksploatacyjnych do druku 3D, firma Formfutura, poinformował o rozszerzeniu oferty o nowe materiały specjalne. Chodzi o filamenty ApolloX, TitanX oraz AtlasSupport charakteryzujące się ciekawymi właściwościami fizycznymi.

Według deklaracji producenta materiały te można stosować w standardowych drukarkach FDM, a ich charakterystyczną cechą jest praktycznie zerowa kurczliwość i wysoka przyczepność, dzięki czemu można drukować bezpośrednio na szklanej podstawie.

ApolloX to wytrzymały materiał powstały na bazie zmodyfikowanego filamentu ASA. Materiał jest odporny na działanie tlenu i promieniowania ultrafioletowego, a ponadto oferuje dużą dokładność wydruku.

TitanX jest materiałem ABS o poprawionych właściwościach mechanicznych, dzięki czemu się nie kurczy i doskonale przylega do płyty roboczej drukarki. Filament ma też wysoką wytrzymałość i nadaje się do drukowania dużych obiektów.

AtlasSupport to specjalny materiał będący ulepszoną mieszanką PVA i nadający się do drukowania rozpuszczalnych w wodzie supportów modeli 3D przy użyciu podwójnych ekstruderów. Filament charakteryzuje się dużą odpornością termiczną i nie ulega działaniu wilgoci. Można go stosować z wieloma materiałami, takimi jak PLA, ABS, HIPS, TPE, TPU, PETG czy ASA.

Wszystkie wspomniane powyżej filamenty sprzedawane są w postaci wiązek o szerokości 1,75 i 2,85 mm. Więcej danych na temat nowych materiałów Formfutury można znaleźć na internetowych stronach firmy.

2016-05-17

ŁS http://bit.ly/formfutura


  
© Design by eBiu.pl                                                                                                                                         © Serwis internetowy helion.pl
editio Program partnerski sprzedaż Program partnerski encyklopedia informatyki Maja Kierzkowska Andrzej Pikoń Andrzej Kierzkowski Andrzej Kierzkowski Bartosz Danowski Game Development sklep internetowy, sklepy intrenetowe