Home Forum 3D News://3D                          Nowości Książki Imprezy Konkursy Galerie Praca Gdzie kupić Korzystamy z cookies, więcej informacji »
                                                                                                                                       
Nowości
Konkursy
Imprezy
3D Ring
Galerie
Książki
Publikacje
Forum 3D
News://3D
Programy
Modele
Linki
www.cad.pl
Praca
Gdzie kupić
Reklama
Redakcja

 

[dodaj news]

 

Szukaj:


 

Winylowy materiał do druku 3D

Po dwóch latach intensywnych prac specjalistom z firmy Chemson Pacific (będącej australijskiem oddziałem Chemson Group) udało się opracować pierwszy na świecie materiał PVC o nazwie 3DVinyl przeznaczony do zastosowania w standardowych drukarkach 3D.

Mimo wielu pozytywnych cech tworzyw PVC i dużego potencjału rynkowego w zakresie jego wykorzystania przez długi czas nikomu nie udało się opracować praktycznego w zastosowaniu filamentu tego rodzaju, a to głównie z uwagi na ograniczenia technologiczne.

Na szczęście pojawił się 3DVinyl, który cechuje wysoka odporność na promieniowanie UV, działanie ognia, rozpuszczalniki i warunki atmosferyczne, stosunkowo niskie zapotrzebowanie na energię potrzebną do drukowania, wysoka sztywność, duża przyczepność do platformy roboczej, niska lepkość i dobra stabilność cieplna. Materiał ma się dobrze nadawać do drukowania łatwych do usunięcia podpór modeli, a ponadto - dzięki swoim właściwościom - może być doskonałym filamentem do tworzenia zarówno prototypów, jak i właściwych produktów.

Chemson Pacific wprowadza obecnie materiał 3DVinyl na rynki Australii, Nowej Zelandii i wschodniej Azji, lecz wkrótce filament ma trafić również do Europy i Ameryki.

Informacje na temat działalności firmy można znaleźć w jej serwisie WWW.

2016-05-17

ŁS http://bit.ly/ChemsonGroup


  
© Design by eBiu.pl                                                                                                                                         © Serwis internetowy helion.pl
editio Program partnerski sprzedaż Program partnerski encyklopedia informatyki Maja Kierzkowska Andrzej Pikoń Andrzej Kierzkowski Andrzej Kierzkowski Bartosz Danowski Game Development sklep internetowy, sklepy intrenetowe